IM-UGC18-CN
backorder
Napoleon IM-UGC18-CN
OASIS Under Grill Cabinet for BI 700 Series 18 inch and 12 inch Burners for Built-in 700 Series Dual Burners, Grey
Details & Features
Description
Specially made for the Built-In 700 Series 18" Gas Grill Heads, this carbon colored, powder coated, galvanneal cabinetry features increased durability from the two-coat pebbling finishing system. Two stainless steel drawers are mounted on smooth gliding tracks for under grill storage. Installation is a breeze with knockouts for gas and electrical. Levelling feet ensure a balanced surface, even if your patio isn't perfectly level. Partner this cabinet with the Built-In 700 Series 18" Gas Grill Head and the perfect OASIS cabinets for a custom outdoor grilling OASIS.