IM-UGC32-MK-1
backorder
Napoleon IM-UGC32-MK-1
OASIS Under Grill Cabinet for BIG32 & BI32 for Built-in 500 and 700 Series 32, Matte/Matt Black
Details & Features
Description
Specially made for the Built-In 700 Series 32" Gas Grill Heads, this Matte Black colored, powder coated, galvanneal cabinetry features increased durability from the two-coat pebbling finishing system. Two stainless steel drawers are mounted on smooth gliding tracks for under grill storage. Installation is a breeze with knockouts for gas and electrical. Levelling feet ensure a balanced surface, even if your patio isn't perfectly level. Partner this cabinet with the Built-In 700 Series 32" Gas Grill Head and the perfect OASIS cabinets for a custom outdoor grilling OASIS.
  • Two Drawers
  • For BIG32 & BI32
  • Ships Fully Assembled
  • Powder Coated Galvanneal Steel
Tech Specs
Height 35.50 in (90 cm)
Width 34.75 in (88 cm)
Depth 24 in (61 cm)
Packaging Height 35.25 in (89.54 cm)
Packaging Width 36.75 in (93.35 cm)
Packaging Depth 26 in (66.04 cm)