MM15TF/S/LP
backorder
Wolf MM15TF/S/LP
PROMOTION AVAILABLE
15" Transitional Multifunction Module
Please Contact Store for Pricing
Show available promotions
  • Add to compare
  • Add to wishlist
See in-store for Tasco exclusive availability and details.
Details & Features
Pair different modules together seamlessly to create your personalized ideal workspace. Use our slim 15" width la carte with other modules for a custom cooking array.
Perfect Your Stir Fry
Perfect your stir fry with a sculpted flame courtesy of a high-output 22,000 Btu burner
Transform the Cooktop
Transform the cooktop with the innovative
Pair the Slim 15
Pair the slim 15
Clean Up is a Wipe Away
Clean-up is a wipe away with the seamless, stainless-steel burner pan
Re-ignites Immediately
Re-ignites immediately if flame goes out
Program Via an Illuminated
Program via an illuminated control panel
Tech Specs
Is Star K No
Gas Inlet 1/2" NPT
Gas Supply 3/4" ID line
Electrical Service 15 amp dedicated circuit
Electrical Supply 120 VAC, 60 Hz