FIMAR22B6SS / Built-in 22" (56 cm) - 600 CFM
FIMAR22B6SS
backorder
FALMEC FIMAR22B6SS
Details & Features
  • Slider
  • Top filter, removable and washable
Tech Specs
Technical specifications
Dimensions 56
Technical features Slider
Charcoal filter (optional)
Scotch brite stainless steel
Installation Insert
Finishes Scotch brite stainless steel
Controls Slider
Packaging
Net weight 9 kg
Packaging width 645 mm
Packaging height 360 mm
Packaging depth 385 mm
Packaging volume 0.09 m
Consumption
Maximum power 340 W
Voltage 110-120V 60Hz