FPMEX36W6SS-R / Wall 36" (90 cm) - 600 CFM
FPMEX36W6SS-R
backorder
FALMEC FPMEX36W6SS-R
Details & Features
  • Electronic control
  • Metallic grease filter, removable and washable
  • Charcoal filter (optional)
Tech Specs
Technical specifications
Dimensions 90
Technical features Electronic control
Charcoal filter (optional)
SRS Speed reduction system
Installation Wall
Finishes Scotch brite stainless steel
Controls Electronic control
Packaging
Net weight 15.5 kg
Packaging width 995 mm
Packaging height 510 mm
Packaging depth 595 mm
Packaging volume 0.3 m
Consumption
Maximum power 340 W
Voltage 110-120V 60Hz