F4CW30S1
backorder
Fulgor Milano F4CW30S1
30" CHIMNEY WALL HOOD
Service Protection Plan
Total Price:
SALE Ends August 6, 2026
Details & Features
  • FILTERING
  • MAX 600 CFM
  • 2 Led Lamps
  • NOISE LEVEL 69 (dB)
  • WALL HUNG INSTALLATION
Tech Specs
FEATURES
Scotch brite stainless steel
Electronic controls
4 Speed Settings
LED lighting
Led 2x1,2 W - 3200 K
Fan motor 600 CFM
69 dB sound rating
Baffle filter
Minimum distance:
- Electric hob 21" - 53 cm
- Gas hob 24" - 61 cm