F6PC36DS1
backorder
Fulgor Milano F6PC36DS1
36" PRO CHIMNEY HOOD
Service Protection Plan
Total Price:
SALE Ends August 6, 2026
Details & Features
NOTE: the Fulgor Milano badge is optional
  • 4 LED LAMPS
  • MAX 1000 CFM
  • FILTERING
  • NOISE LEVEL 75(dB)
  • WALL HUNG INSTALLATION
Tech Specs
FEATURES
Scotch brite stainless steel
Heavy Duty Control Panel with 3 Knobs
3 + 3 Speed Settings
LED lighting
Led 4x1,2 W - 3200 K
Double fan motors
2x500 CFM
75 dB sound rating
Baffle filter
Minimum distance:
- Electric cooktop 21 in (53 cm)
- Gas cooktop 25 in (63 cm)