MARE124SS31A
backorder
Marvel MARE124SS31A
PROMOTION AVAILABLE
Available Colors
24-In Low Profile Built-In High-Capacity Refrigerator with Door Style - Stainless Steel
Details & Features
  • Low profile, ADA-compliant height allows for universal installation applications
  • 2 cantilevered black shelves
  • Dynamic Cooling Technology delivers temperature stability
  • Argon filled, UV-resistant tinted dual pane glass door protects contents
  • Elegant midnight black interior
  • Arctic white LED theater-style lighting
  • Reversible door allows for right or left swing
  • Door lock provides added security
  • 4.9 cu. ft. capacity stores up to 95 cans (12-oz) and 18 wine bottles
  • Digital controls allow you to select a a temperature from 34'F to 60'F
Tech Specs
12-oz Can Capacity 95
Capacity (cu ft) 4.9 cu ft
Control Type Digital
Cord Length (ft) 6 ft
Defrost Type Frost Free
Electrical Requirements 115 V / 60 Hz / 15A
Lock Yes
Product Dimensions 23.875" W x 23.71875" D x 31" H
Shipping Depth 31 inch
Shipping Dimensions 28" W x 31" D x 37" H
Shipping Height 37 inch
Shipping Weight (lbs) 160 lb
Shipping Width 28 inch