MRRE215-SS31A
backorder
Marvel MRRE215-SS31A
PROMOTION AVAILABLE
Available Colors
15 inch Refrigerator with Door Style - Stainless Steel
Details & Features
  • Cylindrical door pull on stainless steel model
  • Matte black interiors with stainless steel accents on wine racks and shelves
  • Panel-ready model accepts custom door panel
  • Carbon filter for enhanced air quality and odor reduction
  • Door alarm activates when the door is left open
  • Door lock provides added security
  • Electronic touch control enables precise temperature selection from 34'F to 61'F
  • Field reversible door is shipped right-hand hinged
  • Four leveling legs adjustable up to 1 inch
  • Rated for both indoor & outdoor use
  • 3.0 cu ft capacity stores up to 88 12-oz cans
  • Additional lower storage area
  • Three adjustable glass shelves
Tech Specs
12-oz Can Capacity 88
Capacity (cu ft) 3.0 cu ft
Electrical Requirements 115V / 60 Hz / 15 A
Lock Yes
Product Dimensions 15" W x 22.5625" D x 33.625" H
Shipping Depth 31 inch
Shipping Dimensions 19" W x 31" D x 37" H
Shipping Height 37 inch
Shipping Weight (lbs) 115 lbs
Shipping Width 19 inch